alexa هواکش های دمنده انتخابی بی نظیر

ساختمان صنعت | اولین هایپر مارکت تخصصی صنعت ساختمان

021-22132058__021-22062930telphone

هواکش های دمنده انتخابی بی نظیر


تهویه مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی رطوبت و نم هوا را خارج می کند . امروزه انواع هواکش های حمام و سرویس بهداشتی بدون صدا و با عملکرد بالا در اندازه های مختلف ارائه می شوند . این محصولات می توانند با دست یا به طوراتوماتیک نیز کنترل شوند . 

انواع هواکش ها

سیستم تهویه در حمام هوای مرطوب و خشک را  از فضا خارج کرده و هوای تازه را به داخل می آورند . این هواکش ها زکانی بسیار موثر خواهند بود که بتوانید بهترین سایز را برای فضای خود انتخاب کنید . در واقع امروزه همه حمام ها باید مطابق با ساختمان به سیستم تهویه مجهز شوند . 
دو دسته اصلی هواکش های حمام

هواکش های درون سقفی ( Ceiling insert )

این هواکش ها درون سقف جا گذاری می شوند . چون هوای گرم و مرطوب همیشه بالا قرار می گیرند این هواکش ها به راحتی هوا را به بیرون هدایت می کنند . 

هواکش های خطی ( Inline )

این فن ها بی صدا هستند و در فضای اتاق زیر شیروانی معمولا نصب می شوند . 

این سیستم های تهویه همگی با یک پروانه یا موتور توربینی کار می کنند . سیستم های تهویه مطبوع شامل یک فن و یک مجرای انتقال دهنده ی هوای مرطوب به بیرون هستند . 

دودکش  

دودکش ها یا همان کانال هاهی تهویه مطبوع می توانند انعطاف پذیر یا سفت باشند . کانال های انعطاف پذیر معمولا برای فواصلی کمتر از 16 اینچ توصیه می شود . در حالی که سطح صاف دودکش های سفت و سخت جریان هوا را تسهیل می کنند . به همین دلیل این نوع دودکش ها برای مسافت های طولانی مناسب است . اما باید توجه داشت که دودکش ها با مسافت کم نیاز به انرژی را کاهش می دهند . بنابراین بهترین کانال ها آنهایی هستند که قطر 4 اینچ دارند . اما برای مسیرهای طولانی تر کانال ها با قطر 6 اینچ مناسب ترین هستند در حالی که کانال ها با قطر 3 اینچ به هیچ عنوان توصیه نمی شوند .  
عملکرد هواکش ها

هواکش ها می توانند توسط کلید، تایمر، سنسورهای حرکتی و رطوبتی فعال شوند .
کلید استاندارد ( Standard switch ) :

یک هواکش با زدن کلید می تواند روشن شود . اگر کلید هواکش با کلید برق یکی باشد شما مطمئن خواهید شد فن به محض ورود شما به حمام یا سرویس بهداشتی روشن خواهد شد . 

تایمر( Timer ) :

یک تایمر خوب براس تنظیم قدرت هواکش استفاده  می شود . این تایمر ها به شما کمک خواهند کرد تا زمان استفاده را به دلخواه انتخاب کنید . 

سنسور ( Sensors ) :

فن ها می توانن توسط سنسورهای حرکتی یا رطوبتی فعال شوند . این سنسورها زمانی که حرکت و رطوبت وجود داشته باشند فعال می شوند . 

روشنایی ( Lighting ) :

فن هایی دارای روشنایی یکپارچه برای فضاهای کوچک بسیار کاربردی هستند . همچنین برخی از هواکش ها دارای یک لامپ گرما هستند که هنگام ورود به حمام می تواند مفید باشد . اغلب مدل های این لامپ  ها با نور کم برای حمام کودکان به کار می رود . 
درپوش (Grille  or protective cover  )

این درپوش های مشبک از پلاستیک ساخته می شوند و به شکل های مربع ، مستطیل یا دایره هستند . 
نصب و راه اندازی 

فن ها معمولا در سقف در وسط حمام نصب می شوند . این هواکش ها با توجه به مدل می تواند مستقیما در بالای دوش نیز قرار گیرند . این هواکش ها  می توانند بر روی دیوار حمام نیز نصب شوند . البته باید در نظر داشته باشید این نوع نصب موثر نیست و گرما و رطوبت را افزایش خواهد داد .


ارسال سریع کالای سفارشی در همان روز

ارسال سریع سفارشات

پشتیبانی 24 ساعته خریداران محترم

پشتیبانی آنلاین 24 ساعته

تضمین پایینترین قیمت

تضمین پایین ترین قیمت

مشاوره رایگان انتخاب و خرید

مشاوره تخصصی رایگان

تمامی حقوق این سایت برای سایت ساختمان صنعت محفوظ است