alexa برترین -هودهای- استیل- البرز

ساختمان صنعت | اولین هایپر مارکت تخصصی صنعت ساختمان

021-22132058__021-22062930telphone

برترین هود های استیل البرز


امروزه تولیدکنندگان انواع هودهای مختلف را به بازار عرضه می کنند . این امر مصرف کنندگان را مجبور ساخته تا در مورد انواع هود ها  تحقیق کنند تا بتوانند انتخاب درستی داشته باشند .  فاکتورهایی که مصرف کنندگان را در تصمیم گیری کمک می کنند عبارتند از کارآیی ، میزان صدا ، رنگ ، مدل و بسیاری چیزهای دیگر .

انواع هود 

یکی از اولین معیارهایی که در انتخاب هود در نظر گرفته می شود سیستم تهویه است . دو نوع هود های اصلی موجود هودهای کانال دار یا بدون کانال هستند .  یک هود کانال دار بهترین انتخاب است .

هودهای بدون دودکش

این نوع هود توسط یک فیلتر تمیز کننده ، بوها و دودها را  گرفته و هوا را به آشپزخانه بازمی گرداند . اگرچه این نوع هودها ساده تر نصب می شوند اما کارآیی آنها نسبت به نوع دیگر کم تر است . زیرا این نوع  هود هوا را بدون استخراج دود و گرما و از آن به آشپزخانه باز می گرداند .

هودهای دودکش دار

این نوع هودها هوای کثیف و دود را به طور کامل از بین می برند . در واقع توسط مجرای هوا دودها از خانه خارج می شوند . این نوع هودها از معروف ترین و کارآمد ترین هودها هستند . 

ویژگی و اجزای هود 

سایز و اندازه : عرض بیشتر هود ها بین 24 و 36 هستند . مدل های سایز 30 این هودها محبوب ترین نوع هستند زیرا عرض آنها متناسب با عرض اکثر اجاق های گازی و الکترونیکی است .مور دیگر عمق هودها هستند که  در مدل های مختلف متفاوت خواهد بود . قدرت موتور

تمام هودها به یک موتور الکتریکی مجهز هستند ک جابجایی هوا را انجام می دهند . ظرفیت این موتورهای هود در فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شوند . این اندازه گیری فقط برای سیستم های تهویه بیرونی اعمال می شود . این را باید در نظر داشته باشید برای محاسبه ظرفیت ، باید حجم آشپزخانه و طول کانال را در نظر بگیرید . 
برای محاسبه ظرفیت مورد نیاز ارتفاع آشپزخانه را درسطح آن ضرب می کنید که حجم اتاق را به دست آورید . سپس این عدد را 10 برابر می کنید . عدد به دست آمده مقدار قدرت موتور هودی است که شما در آن محل نیاز دارید . 

روشنایی

بیشتر هودها به یک منبع روشنایی مجهز هستند که آشپزخانه را روشن می کند . بسته به مدلی که انتخاب کردید می توانید سه لامپ رشته ای ، فلورسنت یا هالوژن در آشپزخانه داشته باشید . تعداد کمی از هودها شامل چراغ های LED هستند که به گرما حساس اند و به هیچ عنوان توصیه نمی شوند . 

فن (FAN)

فن های موجود در بدنه ی هود ها از پلاستیک یا فلز درست می شوند . این فن ها برای تمیز کردن هوا و حفظ و نگه داری طولانی مدت از موتور هود به کار می روند . اما باید توجه داشته باشید که سر و صدا تولید می کنند . اگر نسبت بهه سر و صدا حساس هستید می توانید هودهایی را انتخاب کنید که فن آنها در فضایی بیرون از خانه تعبیه می شوند . فن ها در این نوع هودها در فضای اتاق زیر شیروانی تعبیه می شوند . اگرچه نصب این نوع فن ها کمی پیچیده است اما سرو صدای بسیار کم تری دارند . موتور هود ها معمولا به یک یا دو فن مجهز هستند . 

انواع فن 

فن پروانه : این نوع فن با تیغه های خود هوا را حرکت می دهد . این نوع فن ها شبیه پروانه ی هواپیما عمل می کنند . 
فن دمنده : این مدل فن شبیه یک چزخ طراحی شده است که توسط یک سیلندر قدرت می گیرد و می چرخد . این نوع فن بسیار کارآمدتر و ساکت تر است . 

فیلتر

نقش اصلی فیلترها جذب ذرررات چربی است قبل از اینکه آنها ارد کانال خروجی شده و به بیرون بروند . فیلترهای مستطیلی یا دایره ای بسته به مدل هود در اندازه های مختلف ارائه می شوند . در برخی مدل ها از دو فیلتر نیز استفاده می شود . 

فیلترهای آلومینیومی :

امروزه فیلترهای فلزی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند . آنها به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شده و قابل استفاده مجدد هستند .فیلترهای فولادی :

این نوع فیلترهای فولادی ضد زنگ از فیلترهای آلومینیومی با دوام تر هستند . این فیلترها به طور کلی زیر هود را می پوشانند و قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را نیز دارند . فیلترهای زغال سنگی :

این نوع فیلترها معمولا درهودهای بدون هواکش استفاده می شوند . این نوع فیلتر ها بوهای بد را از بین می برند و چربی ها را جذب می کنند . این نوع فیلترها قابلیت شستشو ندارند و بعد از مدتی باید تعویض شوند . 

ارسال سریع کالای سفارشی در همان روز

ارسال سریع سفارشات

پشتیبانی 24 ساعته خریداران محترم

پشتیبانی آنلاین 24 ساعته

تضمین پایینترین قیمت

تضمین پایین ترین قیمت

مشاوره رایگان انتخاب و خرید

مشاوره تخصصی رایگان

تمامی حقوق این سایت برای سایت ساختمان صنعت محفوظ است