ساختمان صنعت | اولین هایپر مارکت تخصصی صنعت ساختمان

021-22132058__021-22062930telphone

راهنمای انتخاب توالت فرنگی چینی کرد


شرکت تولیدی چینی آلات بهداشتی کرد تولید کننده برترین محصولات در کشور است . این شرکت برترین و لوکس ترین چینی آلات بهداشتی را به بازار عرضه می کند . برای خرید توالت فرنگی اول از همه سعی کنید توالتی را انتخاب کنید که به نیازهای شما پاسخ دهد .سعی کنید در مورد اجزای توالت اطلاعات کسب کنید بعد تصمیم بگیرید . همانطور که می دانید امروزه با رنج وسیعی از توالت های فرنگی روبرو هستیم که همه به یک صورت عمل می کنند . در واقع آب در مخزن نگهداری می شود ، هنگامی که اهرم فلاش زده می شود آب در کاسه توالت تخلیه می شود و سپس به داخل فاضلاب منتقل می شود . این مقاله به بررسی ویژگی های توالت فرنگی و اجزای تشکیل دهنده آن می پردازد .

انواع توالت های فرنگی

توالت های سنتی از یک مخزن و کاسه تشکیل می شدند . اما توالت های امروزی به توالت های یک تکه و دوتکه و دیواری  معروف هستند .

توالت های یک تکه :

کاسه و مخزن با هم تلفیق شده و یک دستگاه قالب بندی شده را تشکیل می دهند . این مدل توالت های فرنگی خطر نشت را به حداقل می رسانند .  تمیز کردن آنها آسان است . همچنین نصب آن ها بسیار راحت است .  توالت های دوتکه :
رایج ترین مدل توالت است که از کاسه و مخزن جدا تشکیل شده اند . مقرون به صرفه و ارزان هستند . این محصول به دلیل وجود قطعات جایگزین در بازار بسیار محبوب است . 
توالت های دیواری : این مدل توالت ها بر روی دیوار نصب می شوند . دیوار مخزن را به روی خود نگه داشته و ارتفاع آن قابل تنظیم است . این محصول در حمام های کوچک کاربرد زیادی دارد زیرا فضای کمی می گیرد . همچنین به راحتی می توان آنها را شست و تمیز کرد . می توان گفت این مدل توالت فرنگی از نظر نصب و خرید گران تر از مدل های دیگر است .اجزای تشکیل دهنده توالت فرنگی

اگرچه ما هر روز از این وسیله استفاده می کنیم اما با اجزای توالت فرنگی و عملکرد آن آشنا نیستیم . در این مقاله با آنها آشنا خواهیم شد .  مخزن ( Tank )

مخزن توالت ها از دونوع مخزن های بافته شده با خط یا بدون خط هستند . این بافت ها از عرق کردن یا تراک آب در هوای گرم به ویژه در تابستان ها و فصل های گرم جلوگیری می کنند . اگر منزل شما دارای تهویه مطبوع است دیگر نیازی به ابن مخزن ها ندارید .  در مدل های مشخصی از این توالت های فرنگی از همه آب داخل مخزن استفاده نمی شود . در واقع زمانی که فلاش را می زنید آب به طور کامل از تانک تخلیه نمی شود . 

کاسه توالت ( Bowl )

دو نوع کاسه توالت در دسترس هستند . کاسه های گرد که فضای کم تری را اشغال می کنند و به کسانی که فضای سرویس بهداشتی و حمام آنها کوچک است توصیه می شود . کاسه های بزرگ تر نوع دیگری هستند که فضای بیششتری اشغال می کنند اما نشیمن راحت تری دارند . انتخاب این نوع کاسه ها بستگی به شرایط و سلیقه  هر کسی دارد . 
یک کاسه استاندارد برای افراد متوسط در ارتفاع بین 365 میلی متر و 16 میلی متر می باشد . برای افرادی که قد بلند تری دارند کاسه های توالت با ابعاد 406 میلی متر و 432 میلی متر مناسب است . با توجه به سلیقه و همچنین در نظر گرفتن راحتی می توانید کاسه توالت را انتخاب کنید . 

اهرم فلاش  ( Flush lever )

اهرم در بالا ، در بغل یا در جلوی تانک قرار دارد . اهرم های سنسور دارد نیز در بازار موجود است . دست خود را جلوی سنسور قرار دهید . در واقع بدون نیاز به لمس توالت سیستم فلاشینگ را فعال می کنید و به آسانی عمل می کند . 

سوپاپ (flapper)

این سوپاپ ها در همه توالت ها تقریبا 50 یا 75 میلی متر هستند و به طور کلی این سوپاپ ها آب سریع از مخزن در کاسه توالت تخلیه شوند . 

لوله تامین آب ( Water supply line )

این شیر حدود 3/8 اینچ می باشد . این لوله از فولاد ضد زنگ ساخته شده و بسیار انعطاف پذیر است . این شیر تامین کننده آب تمیز به مخزن است .

شیر فلکه مسدود کننده ( Shut- off valve )

این شیر به شما اجازه می دهد آبی که به توالت ریخته می شود را مسدود کنید و مقدار آب را کنترل کنید . با وجود این شیردرهنگام تعمیر یا تعویض توالت دیگر نیاز به بستن شیر فلکه اصلی خانه نخواهید شد .

مهر وکس مانند (Wax seal)

این مهر در زیر کاسه توالت قرار دارد که بوی بد و رطوبت اطراف پایه های توالت را از بین می برد . 

پایه (Base)

پایه بخشی از توالت است که بر روی زمین قرار می گیرند و به زیبایی توالت کمک می کند . این پایه ها بر اساس شکل توالت متفاوت خواهند بود . باید در نظر داشته باشید که توالت های دیواری پایه  ندارد .

صندلی   ( Seat )

صندلی بر روی کاسه توالت نصب می شود . در واقع می توانند به راحتی نیز جایگزین شوند که معمولا از یک درب معمولا پلاستیکی به رنگ سفید تشکیل شده اند . آنها همچنین می توانند از مواد دیگر مانند چوب نیز ساخته شوند . 

توپ شناور ( Float ball )

این شناور نقش مهمی در توالت های فرنگی ایفا می کند . زیرا این توپ سطح آب  در مخزن را تنظیم می کند . 


ارسال سریع کالای سفارشی در همان روز

ارسال سریع سفارشات

پشتیبانی 24 ساعته خریداران محترم

پشتیبانی آنلاین 24 ساعته

تضمین پایینترین قیمت

تضمین پایین ترین قیمت

مشاوره رایگان انتخاب و خرید

مشاوره تخصصی رایگان

تمامی حقوق این سایت برای سایت ساختمان صنعت محفوظ است