ساختمان صنعت|

  • بوتان بوتان
  • ایران رادیاتور ایران رادیاتور
  • 5 پره (7)
  • 7 پره (8)
  • 10 پره (9)
  • سفید (24)
  • آلومینیومی (24)

قبل از خرید رادیاتور پره ای بدانیم!

اگر به تازگی به خانه‌ای جدید نقل مکان کرده و یا به دنبال بازسازی آن هستید، بایستی برای فصل زمستان به فکر خرید رادیاتور باشید. امروزه استفاده از رادیاتور به دلیل گرمای مطلوبی که دارند، بسیار رواج دارد. رادیاتور انواع مختلفی دارد اما یکی از مدل های آن که اتفاقا در کشور ما بسیار محبوب است، رادیاتور پره ای است. این نوع رادیاتور به دلیل ظاهر ساده و مینیمال خود جلوه زیبایی به خانه شما بخشیده و گرمای مطبوعی نیز برای شما فراهم می‌سازد. در این نوشته قصد داریم به شما بگوییم که قبل از خرید رادیاتور باید به چه مواردی توجه کنید تا تجربه بهتری از خرید خود داشته باشید.
 
خرید رادیاتور در ساختمان صنعت

 

رادیاتور پره ای چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

رادیاتور پره ای که به آن رادیاتور آلومینیومی نیز گفته می‌شود، برای گرمایش خانه به کار می‌رود. این نوع رادیاتور به صورت بلوک های 5، 7 و 10 پره در بازار موجود است. می توان هر کدام از این بلوک ها را با استفاده از مغزی به هم وصل کرد. در واقع یکی از ویژگی های رادیاتور پره ای همین است. بنابراین درصورتی که خراب شود، می‌توان بدون هیچگونه مشکلی آن را تعمیر کرد. رادیاتور آلومینیومی ظرفیت حرارتی بسیار خوبی دارد و در صورتی که تعداد پره های آن درست انتخاب شود، گرمایی مطبوع برای شما فراهم می کند.

خرید رادیاتور در ساختمان صنعت

 

چطور ساخته می شود؟

فرایند ساخت هر پره از رادیاتور پره ای بدین صورت است که به طور تمام دایکاست و به کمک ماشین آلات پیشرفته انجام می‌شود. تولید رادیاتور به روش تمام دایکاست جزو استانداردهای بین المللی است که خوشبختانه تولید کنندگان کشور ما نیز از همین روش استفاده می‌کنند. مدل هایی از رادیاتور که به این روش ساخته می‌شوند، طراحی ظاهری یکپارچه و زیباتری دارند.


جنس بدنه رادیاتور پره ای چیست و پوشش آن چیست؟

بدنه رادیاتور پره ای از آلومینیوم ساخته می‌شود. شاید به همین دلیل باشد که به آن رادیاتور آلومینیومی گفته می‌شود. آلومینیوم فلزی بسیار سبک بوده و در برابر خوردگی مقاومت بسیار خوبی دارد. همچنین به راحتی گرم می‌شود و می‌توان گفت که گرمایی فوری به شما تحویل می‌دهد. بیشتر تولید کنندگان برای محافظت رادیاتور در برابر خوردگی و زنگ زدن از پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده می‌کنند. رنگ سفید این نوع رادیاتور نیز به خاطر استفاده از همین نوع پوشش است.

خرید رادیاتور در ساختمان صنعت

 

قطعات رادیاتور پره ای برند های برتر بازار ساخت کدام کشور است؟

تا آن جایی که ما می‌دانیم دو شرکت بزرگ بوتان و ایران رادیاتور در محصولات خود از قطعات ایتالیایی استفاده می‌کنند. کشور ایتالیا به عنوان یکی از قطب های صنعت لوازم گرمایشی محسوب می‌شود. در این میان بوتان طراحی محصولات خود را نیز به طراحان برجسته ایتالیایی سپرده است. لورچ نیز دیگر شرکتی است که رادیاتورهای خود را به قطعات ایتالیایی مجهز کرده است.

آکس رادیاتور چیست و چرا قبل از خرید باید به آن دقت کنید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید رادیاتور پره ای باید در نظر بگیرید، توجه به آکس رادیاتور است. آکس در واقع فاصله بین دو لوله رفت و برگشت رادیاتور است. قبل از اقدام به خرید فاصله بین این دو لوله را اندازه گرفته و با توجه به آن مدل مناسبتان را خریداری کنید. در صورت عدم توجه به این مورد، در نصب رادیاتور دچار مشکل می‌شوید.

 
خرید رادیاتور در ساختمان صنعت

 

چند پره بخرم ؟

می توان گفت که با داشتن ظرفیت حرارتی هر پره و متراژ محل نصب رادیاتور می‌توانید تعداد مناسب پره را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید این تعداد را محاسبه کنید، کافی است که از فرمول زیر استفاده کنید.
✔) برای هر متر مربع از بنای مفید حدود 85 کیلوکالری
✔) برای طبقه بالای پارکینگ برای هر متر مربع از بنای مفید، حدود 95 کیلو کالری
✔) برای واحد هایی که در زیر سقف ساختمان واقع شده اند، حدود 120 کیلوکالری در نظر گرفته شود.
    نکته : به ازاء هر دیوار اضافه که با هوای سرد خارج در تماس باشد 20% به مقادیر گرمادهی فوق اضافه می‌گردد.
ظرفیت گرمایی به ازای هر متر واحد ساختمان را در متراژ ساختمان ضرب کرده و عدد مورد نظر را بر ظرفیت هر پره تقسیم می‌کنیم تا تعداد پره ها بدست بیاید.
مثال: اگر سالن شما 20 متر مربع باشد. با ضرب عدد 20 در 85کیلوکالری عدد1700 بدست می‌آید. اگر فرض کنیم که ظرفیت هر پره 157 کیلوکالری بر ساعت باشد، با تقسیم 1700 بر 157، عدد 10 بدست می‌آید. این بدان معنی است که خرید رادیاتور 10 پره ای برای گرمایش خانه شما کاملا کافی خواهد بود.

هنگام خرید رادیاتور باید لوازم نصب آن را نیز خریداری کنید!

یکی از نکاتی که قبل از خرید رادیاتور پره ای باید به آن دقت کنید، خرید لوازم نصب آن است. برای اینکه بتوانید رادیاتور را نصب کنید به موارد زیر نیاز خواهید داشت:
✔) شیر هواگیری
✔) یک دست درپوش ماسوره
✔) چهار عدد واشر آب بندی
✔) یک دست شیر زانو قفلی رادیاتور
✔) یک دست شیر ترموستاتیک رادیاتور همراه با زانوی قفلی و بست پرچمی دیواری که به ازای هر10 پره حداقل یک بست پرچمی لازم است.

 
خرید رادیاتور در ساختمان صنعت

 


خرید رادیاتور پره ای در ساختمان صنعت

در این مقاله با نکاتی که قبل از خرید رادیاتور پره ای باید بدانیم، آشنا شدیم. حال که برای خرید، اطلاعات کافی به دست آوردید، نوبت به خرید مدل مناسب می رسد. برندهای مختلفی از جمله رادیاتور پره ای بوتان ، ایران رادیاتور ، لورچ ، ایساتیس و شوفاژ کار به تولید این نوع رادیاتور می پردازند. شما می‌توانید برای انتخاب مدل مناسب به ساختمان صنعت مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید.


 

مقایسه کالا (0)


رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل اکو (Eco)-هفت پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل اکو (Eco)-پنج پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل اکو(Eco)-ده پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل سولار ده پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل سولار(Solar)-هفت پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل سولار(Solar)-پنج پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل ماکسی (maxi)-هفت پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل ماکسی (maxi)-پنج پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل کال (kal)-ده پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل کال (kal)-هفت پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور مدل کال (kal)-پنچ پره ناموجود

رادیاتور آلومینیومی بوتان مدل النا 500(Elena 500)-ده پره ناموجود

نمايش 1 تا 24 از 24 (1 صفحه)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ساختمان صنعت میباشد. @ 1398-2020