ساختمان صنعت|

راهنمای انتخاب و خرید بهترین فر توکار!


فرقی نمی کنه که شما کم آشپزی می کنید یا زیاد . اجاق گاز یکی از مهم ترین لوازم خانگی در هر ساختمان است که شما هر روز از آن استفاده خواهید کرد . بنابراین انتخاب یک اجاق گاز مناسب بسیار ضروری است .  امروزه اجاق گازهای متنوعی تولید و به بازار عرضه می شود . شاید عده ای اجاق گاز فر دار خریداری کنند در حالی که برخی دیگر اجاق های رومیزی را به خاطر کوچک بودن و اشغال کردن فضای کمتر ترجیح دهند . قبل از تصمیم گیری برای خرید هر نوع اجاق گاز باید فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید . این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب آگاهانه تری داشته باشید . 

رایج ترین انواع اجاق گاز

فر های مبله :

این نوع اجاق گاز از پشت به یک پنل مجهز شده است . این نوع اجاق گاز فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می کند . نصب این نوع گاز آسان است و در یک محوطه بین کابینت ها در آشپزخانه قرار می گیرد . 
فرهای توکار :

این نوع مدل فر در داخل کابینت نصب شده و فضای کمتری را اشغال می کنند . این نوع فر های توکار در سایز های کوچکتری تولید و به بازار عرضه می شوند .
شیوه های پخت در فر گاز های مختلف

پخت و پز در فر های متنوع به دو صورت انجام می شود . 

سیستم های حرارت دهی (Convection cooking) :

در این شیوه پخت و پز انرژی به طور کار آمد تری مصرف می شود . یک فن هوای گرم را در سراسر اجاق فر نگه می دارد . این فن انتقال حرارت به مواد غذایی را به آسانی انجام داده و پخت و پز راحت تر می شود . 

روش های سنتی :

در فر های سنتی غذا توسط المنت هایی که در پایین و بالای دیواره ی فر قرار دارند پخته می شود .

تقسیم بندی فر های توکار 

فرهای توکار برقی :

فرهای برقی یکی از جدید ترین و پر مصرف ترین مدل فرهای موجود در بازار می باشند .  این مدل فرهای تو کار امکان پخت بیشتری به مصرف کنندگان می دهد . زیرا بیش از 10 نوع برنامه پخت متنوع در آن ها وجود دارد . شما می توانید با انتخاب تایم و شیوه پخت غذای خود را آماده کنید . 
فرهای توکار گازی :

در این نوع فر از سوخت مصرفی گاز برای پخت غذا استفاده می شود . شما می توانید با تنظیم درجه حرارت گاز پخت و پز خود را انجام دهید . 

فرهای توکار گازی-برقی :

این نوع فر های تو کار با برق و گاز کار می کنند . در واقع زمانی که گاز قطع باشد به راحتی می توانید از برق استفاده کرده و پخت و پز خود را انجام دهید . 
نکات مهم برای تمیز کردن فر

اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که قبل از هر کاری دوشاخه فر را از پریز بکشید .  اگر فر داغ است صبر کنید تا خنک شود . قسمت داخلی فر را با شوینده مخصوص تمیز کنید و در آخر با دستمال مرطوب پاک کنید . در آخر شیشه فر را نیز می توانید با دستمال و شیشه پاک کن مناسب تمیز کنید .


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ساختمان صنعت میباشد. @ 1398-2020