ساختمان صنعت|

  • کن کن
  • اخوان اخوان
  • استیل (9)
  • سفید (6)
  • مشکی (1)
  • دارد (10)
  • ندارد (6)
  • دارد (16)
  • ندارد (0)
  • 4 شعله (0)
  • 5 شعله (15)
  • 6 شعله (1)
  • دارد (16)
  • ندارد (0)

اجاق گاز مبله؛ سرمایه گذاری هوشمند!

وضعیتی را تصور کنید که برایتان مهمان آمده است و باید برای آن‌ها کلی تدارک ببینید. در حالت عادی برای اینکه بتوانید غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای درست کنید، به یک اجاق گاز و فر نیاز دارید. اما این امکان برای هر کسی فراهم نیست که بصورت جدا فر خریداری کند زیرا فرها قیمت نسبتا بالایی دارند. اما چه احساسی خواهید داشت وقتی به شما بگوییم نیازی به این کار نیست؟ اجاق گاز فر دار که در بازار به آن اجاق گاز مبله نیز می‌گویند، کار فر و گاز را به طور همزمان برایمان انجام می‌دهند و نسبت به خرید اجاق گاز و فر به‌صورت جدا نیز قیمت اجاق گاز مبله مناسب‌تر است. این انوع اجاق گازها معمولا دارای پنج شعله در بالای خود برای پخت و پز هستند و در زیر آن نیز یک فر وجود دارد. خرید اجاق گاز مبله نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود، بنابراین برای اینکه خریدی عالی داشته باشیم، باید با ویژگی‌های مختلفی که دارد، آشنا باشیم. پس هیچ جا نروید و بگذارید شما را به سفری هیجان انگیز از ویژگی‌های متفاوت این اجاق گازها ببریم. با خواندن ادامه متن، داستان ما از ویژگی‌های اجاق گاز فر دار را خواهید شنید.

اجاق گاز مبله چیست و چه کاربردی دارد؟

اجاق گاز مبله از یک گاز و فر تشکیل شده است. گاز آن معمولا دارای پنج شعله است. شعله وسط آن که بزرگ‌تر از بقیه شعله‌هاست، به شعله پلوپز معروف است. در زیر گاز، فری قرار دارد که جهت پخت ماهی، مرغ، پیتزا، کیک و موارد دیگر استفاده می‌شود.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

 فضای آشپزخانه را فراموش کنید!

وقتی فاکتور فضای آشپزخانه مطرح نباشند، سر و کله اجاق گاز مبله پیدا می‌شود. این وسیله با ظاهر نسبتا بزرگ خود در بین یا کنار کابینت‌ها قرا می‌گیرند که تناسب آن با رنگ کابینت جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می‌دهد.

اجزا و قطعات

برای اینکه درباره قطعات اجاق گاز مبله برایتان بگوییم، از بالا به پایین شروع می‌کنیم. اولین قطعه آن دری شیشه ای می‌باشد که برای جلوگیری از کثیف شدن گاز (هنگامی که از آن استفاده‌ای نمی‌شود)، تعبیه شده است. وقتی درِ آن را باز می‌کنیم با شعله، سرشعله و شبکه روبرو می‌شویم. در روبروی گاز ولوم تنظیم شعله، برنامه پخت فر، فندک و کلید لامپ وجود دارد. در پایین گاز، محفظه فر و در شیشه‌ای آن قرار دارد و در زیر فر قسمتی کوچک به نام گرمخانه وجود دارد. البته اینها همه قطعات آن نیستند.

ویژگی‌های مختلف اجاق گاز فردار


جنس سرشعله

یکی از فاکتورهای مهم خرید اجاق گاز، جنس سر شعله آن می‌باشد. از سرشعله برای پخش شعله استفاده می‌شود و همچنین برای جلوگیری از برگشت شعله به لوله گاز نیز کاربرد دارند.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

سیخ جوجه گردان

اگر هنگام خرید اجاق گاز مبله (اجاق گاز فر دار) با ویژگی سیخ جوجه گردان مواجه شدید، بهتر است بدانید که در بازار در بیشتر مدل‌های خود دارای سیخ جوجه گردان می‌باشند. از سیخ جوجه گردادن برای پختن مرغ و جوجه استفاده می‌شود.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

گریل

قابلیت گریل که در بعضی از مدل‌های اجاق گاز فر دار وجود دارد و جزو یکی از فاکتورهای خرید اجاق محسوب می‌شود، در واقع نوعی روش سرخ کردن می‌باشد. این قابلیت را ورزشکاران و کسانی که به غذاهای رژیمی علاقه دارند، بیشتر دوست خواهند داشت زیرا در این روش سرخ کردن، به دلیل اینکه حرارت از بالا به پایین ساطع می‌شود، چربی مواد غذایی می‌سوزد و غذایی خوشمزه و کم چرب میل خواهید کرد. نکته‌ای که در مورد گریل کردن باید به آن توجه داشته باشید، این که لایه ضخیمی از گوشت، مرغ یا ماهی را گریل نکنید زیرا وسط آن خام باقی می‌ماند.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

فن سیرکوله

فن سیرکوله در مدل‌های ایرانی اجاق گاز مبله یا اجاق گاز فر دار شبیه به فن کانوکشن در برندهای خارجی عمل می‌کند. با استفاده از این فن، حرارت به صورت یکنواخت در سطح فر پخش می‌شود و زمان پخت را نیز کاهش می‌دهد. با استفاده از این روش پخت به دلیل اینکه حرارات در سطح فر بصورت یکنواخت پخش می‌شود، غذایی یک رنگ و لذیذ را میل خواهید کرد.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

تمیزکننده خودکار

این ویژگی به فر این قابلیت را می‌دهد که بطور اتوماتیک آلودگی‌های فر را از بین ببرد. در این سیستم با بالا بردن دمای داخل فر، چربی‌ها و آلودگی‌ها ذوب می‌شوند تا آنجایی که به لایه‌ای از خاکستر تبدیل می‌شوند. پس از اینکه دیواره فر کاملا از آلودگی پاک شد، با دستمالی مرطوب خاکسترهایی که در زیر فر قرار دارد را به راحتی پاک می‌کنیم. این سیستم ها امروزه با عناوین مختلفی مانند خود تمیز کن پیرولیتیک یا کاتالیزوری در بازار وجود دارند که اساس کار همه آن‌ها همان از بین بردن رسوبات مواد غذایی با استفاده از حرارت بسیار بالا است.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

تایمر دیجیتال

در مدل‌های قدیمی‌تر شاهد این بودیم که با استفاده از ولوم‌های دستی به صورت مکانیکی می‌توانستیم میزان حرارت و زمان پخت را تنظیم کنیم. ولی امروزه در نسل جدید اجاق گاز فر دار، تایمر های دیجیتالی موجود در روبروی گاز این کار را برایمان انجام می‌دهند. با استفاده از این تایمرها به شکل بسیار بهتری می‌توان بر روی پخت کنترل داشت. همچنین برای فرهایی که برنامه پخت دارند، با استفاده از تایمرهای دیجیتالی خیلی راحت می‌توان برنامه را تنظیم و کنترل کرد. 

تخت یا محدب؟

شاید با دیدن این تیتر تعجب کرده باشید که منظورمان چیست؟ می‌خواهیم درباره نوع در شیشه ای فر صحبت کنیم. در بسیاری از اجاق گازهای مبله موجود در بازار، درِ آن به‌صورت شیشه‌ای و تخت می‌باشد. اما در بعضی از مدل‌های اجاق گاز فر دار درهای شیشه‌ای فر به شکل منحنی است که حالت ارگونومیک خاصی به اجاق گاز و وسایل اطراف آن می‌بخشد و همچنین دید بهتری هنگام پخت خواهیم داشت. همچنین این شیشه‌ها در مقابل حرارت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. علاوه بر آن، شیشه داخلی بعضی از فرها دارای در جداشونده هستند که پس از پخت غذای چرب می‌توانید آن را جدا و تمیز کنید.

سیستم قطع گاز

برای کسانی که در خرید اجاق گاز به امنیت خود و خانواده فکر می‌کنند، این قابلیت بسیار کاربردی است. این ویژگی در واقع سیستمی ایمنی است که اگر زمانی گاز باز بود، آن را قطع می‌کند که به آن ترموکوپل هم می‌گویند. ترموکوپل سنسوری الکترونیکی است که به محض این که بوی گاز را احساس کرد، جریان گاز را قطع می‌کند. با این ویژگی دیگر نگران نشت گاز و خطرات احتمالی آن نخواهید بود.

ریل تلسکوپی

با استفاده ریل تلسکوپی دیگر لازم نیست برای بیرون آوردن غذا دست خود را به طور کامل درون فر ببرید. کافی است کمی ریل را به سمت بیرون بکشید و غذا را بردارید بدون اینکه دستتان بسوزد. ویژگی ریل تلسکوپی برای بسیاری از مصرف کنندگان در خرید گاز فردار اهمیت دارد.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 

نکاتی که لذت شما از خرید را دوچندان می‌کند!

  •  برای کسانی که محدودیتی در مورد فضای آشپزخانه ندارند خرید گاز مبله در مدل‌های مختلف توصیه می‌شود.
  •  در هنگام خرید گاز مبله به جنس بدنه آن دقت کنید. اجاق گاز فر دار با بدنه استیل جزو مرغوبترین نمونه‌های بازار می‌باشد. در بازار جنس‌های دیگر مانند لعاب نیز وجود دارد که طبیعتا قیمت پایین‌‌تری نسبت به بدنه استیل دارند.
  •  در هنگام خرید گاز مبله توجه به نوع سرشعله بسیار مهم است. در بازار ایران سرشعله گاز به صورت ایرانی و ایتالیایی وجود دارد که سرشعله های ایتالیایی از کیفیت بالاتری برخوردارند زیرا در برابر حرارت مقاومت بیشتری دارند، نمی‌سوزند و همچنین از سوختن شبکه گاز نیز جلوگیری می‌کنند. همین امر باعث می‌شود که قیمت بالاتری نسبت به گازهایی که سرشعله ایرانی دارند داشته باشند.
  •  عرض اجاق گاز مبله دربازه 60 تا 90 سانتی‌متر قرار می‌گیرد. در هنگام خرید گاز مبله به نسبت عرض آن به هود آشپزخانه دقت داشته باشید. به این مورد دقت کنید که عرض گاز باید برابر یا کمتر از عرض هود باشد. البته در بسیاری از مواقع مردم پس از خرید گاز، اقدام به خرید هود آشپزخانه می‌کنند. اما در کل توجه به این نکته ضروری است.
  •  نوع شبکه از جمله فاکتورهای مهم خرید گاز مبله می‌باشد. شبکه‌های گاز معمولا از دو نوع میله‌ای با لعاب و چدن می‌باشند. از بین این دو، شبکه‌های چدنی در برابر حرارت مقاومت بالاتری دارند. همچنین ساختار آن به گونه‌ای است که می‌تواند وزن بالاتری را تحمل کند که باعث حفظ تعادل بیشتری هنگام قرار گرفتن ظروف سنگین در یک طرف گاز می‌شود. پس در هنگام خرید اجاق گاز مبله، شبکه‌ای را انتخاب کنید که از جنس چدن باشد.
  •  در هنگام خرید گاز مبله به نوع فندک آن دقت کنید. در بعضی اجاق گازها قابلیت فندک اتوماتیک وجود دارد. با استفاده از این ویژگی با فشار دادن ولوم به مدت چند ثانیه گاز روشن می‌شود که با این وجود دیگر نیازی به کبریت یا فندک دستی ندارید. همچنین دست‌هایتان از سوختن در امان خواهند بود.
  •  شعله سه حلقه که در بعضی از مدل‌های اجاق گاز فر دار وجود دارد، باعث می‌شود که حرارت بصورت یکنواختی به ظرف غذا تابیده شود که این امر فرایند پخت غذا را بهبود می‌دهد. این شعله‌ها که سه حلقه مرکزی دارند، راندمان بسیار بالایی در کاهش انتشار گاز مونواکسید کربن دارد. پس الان اگر هنگام خرید گاز مبله با این نوع شعله مواجه شدید، دیگر می‌دانید که چه مزایایی دارد.

 
خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

 


خرید اجاق گاز مبله در ساختمان صنعت

برندهای مختلفی از اجاق گاز مبله مانند: اجاق گاز مبله اخوان، اجاق گاز مبله سینجر، اجاق گاز مبله اسنوا و اجاق گاز مبله تکنو گاز در بازار وجود دارند. همانطور که می‌بینید با وجود برندها و مدل‌های مختلف موجود در بازار این امکان برای شما فراهم است که برای خرید اجاق گاز مبله، مدلی که متناسب با بوجه و معیارتان است را در ساختمان صنعت انتخاب کنید. همچنین علاوه بر خرید اجاق گاز مبله، محصولات دیگر آشپزخانه شامل: هود آشپزخانه، سینک ظرفشویی و انواع فر توکار را در ساختمان صنعت مشاهده و خریداری کنید.


 

مقایسه کالا (0)


اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M10-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M10-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M11-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M11-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M12-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M12-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M13-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M13-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M2-EDTS ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M2-EDTW ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M8-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M8-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M9-EDT ناموجود

اجاق گاز مبله 5 شعله اخوان مدل M9-EDTR ناموجود

اجاق گاز مبله کن مدل GM510 ناموجود

اجاق گاز مبله کن مدل GM530 ناموجود

نمايش 1 تا 16 از 16 (1 صفحه)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ساختمان صنعت میباشد. @ 1398-2020